Strona
główna
Kościół Księża Patroni Historia
Parafii
Nabożeństwa Ogłoszenia
stałe
Ogłoszenia
parafialne
Intencje
mszalne
Dróżki
Różańcowe
Galeria Kontakt
 Archiwum wiadomości (1229)
Triduum Paschalne - święcenie pokarmów w Wielką Sobotę (2024-03-30)

Tradycyjnie w Wielką Sobotę święciliśmy pokarmy na stół wielkanocny. W galerii zdjęcia z obrzędu poświęcenia.

Zobacz galerię zdjęć

Triduum Paschalne - Wielki Piątek (2024-03-29)

Dzień męki i śmierci Chrystusa. W centrum liturgii jest Krzyż, który adorujemy w ciszy i skupieniu. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z Liturgii Wielkiego Piątku.

Zobacz galerię zdjęć

Triduum Paschalne - Wielki Czwartek (2024-03-29)

Rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej dziękowaliśmy za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W galerii zdjęcia z pierwszego dnia Triduum.

Zobacz galerię zdjęć

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej (2024-03-24)

W dniu 24 marca obchodziliśmy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy ale także kierunkuje nas na Jego mękę. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, który opisuje najważniejsze tajemnice naszej wiary. O tym, że Niedziela Palmowa wprowadza nas w ten klimat świadczy odczytywana na każdej Mszy Świętej Ewangelia pasyjna opisująca Mękę Pana Jezusa. Przed Sumą przeszliśmy w procesji od Domu Ludowego do świątyni. Za pięknie wykonane palmy, które przyozdobiły nasz parafialny kościół, dziękujemy Panią z Koła Gospodyń Wiejskich. W galerii zdjęcia z Uroczystości.

Zobacz galerię zdjęć

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii - 15.03.2024 (2024-03-16)

W piątek, 15 marca, przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, przemierzając kolejne stacje ulicami naszej parafii. Wydarzenie to było swoistego rodzaju świadectwem wiary licznie zgormadzonych wiernych, a jednocześnie okazją do refleksji nad tajemnicą krzyża w naszym codziennym życiu. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć

Msze św. za śp. Edwarda Załuckiego odprawiane w Republice Środkowej Afryki (2024-02-15)

Ojciec Gerard, przełożony misji w Bangi w Republice Środkowej Afryki, będzie od 15.02.2024 odprawiał Msze św. (35 intencji) za śp. Edwarda Załuckiego. Msze św. będą odprawiane do 20.03.2024. Współpracownikiem Ojca Gerarda jest, pochodzący z Rzeszowa br. Janusz Gaweł. Misja na której obaj pracują nosi nazwę Ojca Pio. Jest tam parafia, szpital, szkoła oraz dom nowicjatu i postulatu. Trzeba jasno zaznaczyć, że Republika Środkowej Afryki to obecnie jedno z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych państw Afryki. W galerii zdjęcia z misji w Republice Środkowej Afryki (na zdjęciach jest o. Gerard oraz br. Janusz), a w rozwinięciu newsa rozpiska intencji.

Zobacz galerię zdjęć

więcej >>>
Koncert kolęd - "Pożegnanie żłóbka" (2024-02-02)

Tradycyjnie, jak co roku, na zakończenie okresu w którym śpiewamy kolędy, nasza orkiestra z Odrzykonia, pod batutą p. Organisty, oraz dziewczęca schola, przygotowują koncert kolęd zatytułowany "Pożegnanie żłóbka". W tym roku wydarzenie to miało miejsce 1 lutego, w przeddzień Uroczystości Ofiarowania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. W galerii można obejrzeć zdjęcia.

Zobacz galerię zdjęć

[1] 2 3 4 następna ostatnia (176)
  
Zakładki
KRONIKA PRAC REMONTOWYCH
RADA PARAFIALNA - Konto bankowe parafii
Akcja Katolicka
Apostolat MARGARETKA
Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
Duchowa Adopcja
Dziewczęca Służba Maryjna
Gwardia Kościelna
Lektorzy i Ministranci
Ochotnicza Straż Pożarna
Odrzykońska Orkiestra Dęta
Parafialny Zespół Charytatywny >Caritas <
Radakcja STYGMATU
Róże Różańcowe
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Ruch Pomocników Matki Koscioła
Siostry Służebniczki Starowiejskie
Skrzynka modlitewna
Transmisje na żywo
 
Linki
www.przemyska.pl
www.katolik.pl
www.opoka.org.pl
www.naszdziennik.pl

Dzisiaj jest: 20-04-2024

Admin  Code by Marcin Gerlach