Strona
główna
Kościół Księża Patroni Historia
Parafii
Nabożeństwa Ogłoszenia
stałe
Ogłoszenia
parafialne
Intencje
mszalne
Dróżki
Różańcowe
Galeria Kontakt
 Archiwum wiadomości (1272)
Rocznica I Komunii sw. (2014-05-04)

Klasy III a, b obchodziły 4 maja rocznicę I Komunii św. sześcioro dzieci z powodu choroby ospy , nie było na Mszy św. Dzieci w tym roku katechizuje s. Teresa Żywiec, katechetka. W poprzednim roku uczył ich ks. Piotr Przeszłowski. Rodzice złożyli w darach ofiarnych " Dar Ołtarza" kwotę 5oo zł. na zakup kadzielnicy.

Zobacz galerię zdjęć

Uroczystośc I Komunii św. (2014-05-03)

Rodzice dzieci z klas II prosili ks. Proboszcza o udzielenie I Komunii św. ich dzieciom w dniu 3 Maja. Tak więc w tym dniu Królowej Polski odbyła się ta uroczystość - podwójna, bo Maryjno- Komunijna. 33 dzieci przystąpiło do Najświętszego Sakramentu. Dzieci przygotowywał do przyjęcia Komunii św. ks. Piotr Przeszłowski.

Zobacz galerię zdjęć

Dróżki Matki Bożej (2014-04-27)

Dlaczego „ Papieskie” ? Już takie kiedyś były np. po śmierci Papieża i w rocznicę Jego odejścia do Pana. Było nas wówczas na Dróżkach Matki Bożej 504 osoby. Myślę, że okazja wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II, w tej godności już najwyższej – świętości, jest wystarczającym motywem, aby je nazwać „Papieskimi Dróżkami”. Pogoda okazała się być "cudowna". Pielgrzymka dla poprawy ducha kondycji ciała w krajobrazie rozkwitającej , budzącej się do życia przyrody. Idąc , mijaliśmy wiele domów udekorowanych flagami i Papieskimi obrazami. Na ul. Jna Pawła II z boku drogi , przy niektórych domach stały zapalone znicze. To zaszczyt mieszkać na ulicy o nazwie takiego Patrona!

Zobacz galerię zdjęć

więcej >>>
27. 04. w Odrzykoniu - Dróżki Matki Bożej (2014-04-26)

Kanonizacja obu papieży jest historycznym wydarzeniem w życiu Kościoła. Uroczystości w Watykanie zeszły się pięknie z naszymi Dróżkami Matki Bożej w ostatnią niedzielę miesiąca. Św. Jan Paweł II był wielkim czcicielem NMP. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w rekordowo krótkim czasie, dziewięć lat po śmierci.

Porządek niedzieli:
Godz. 7.3o - 9.3o - Msze św.
Godz. 15.oo - Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego - do godz. 16.oo
Godz. 16.oo - Msza św.
Godz. 18.oo - Msza św.
Godz. 18.45 - Dróżki Matki Bożej - ze świecami

więcej >>>
Wielkanoc (2014-04-20)

Święta Paschalne Wielkanocne Zmartwychwstania Pańskiego - Anno Domini 2014 - kwiecień 20. Piękny, słoneczny dzień zgromadził rzesze wiernych. Mszę św. rezurekcyjną odprawił i Słowo Boże wygłosił miejscowy ks. Proboszcz. Trzykrotnie obchodzony kościół parafialny z procesją z Najświętszym Sakramentem , gdzie parafianie śpiewali pieśni przy akompaniamencie orkiestry dętej. Po Mszy św. wartownicy Grobu Pańskiego , wspólnie z orkiestrą odprowadzili ks. Proboszcza pod plebanię, gdzie zagrano "Boże coś Polskę" i 100 lat.

Zobacz galerię zdjęć

Święcenie 10.- 12. - 14.- 16. Nabożeństwo o godz. 20.oo (2014-04-19)

W Wielką Sobotę zgodnie z tradycją w kościołach święcony jest ogień, paschał i woda chrzcielna oraz pokarmy wielkanocne, przynoszone przez wiernych. Wielka Sobota to również czas adoracji Chrystusa złożonego w grobie oraz oczekiwania na Jego zmartwychwstanie.
Tego dnia wierni gromadzą się w kościołach i przy przydrożnych kapliczkach by pobłogosławić pokarm na wielkanocny stół. Przynoszą tzw. „święcone”. W koszykach umieszczają m.in. jaja, chleb i wędlinę. Każdy z tych produktów ma symboliczne znaczenie.

- Mięso symbolizuje baranka w nawiązaniu do tradycji starotestamentalnej, żydowskiej kiedy święta paschalne związane były z zabijaniem baranka i spożywaniem go w rodzinie.
Prawo błogosławienia pokarmów mają: kapłani i diakoni oraz ustanowieni przez biskupa albo wyższego przełożonego zakonnego akolici i lektorzy

Chleb - symbol Komunii świętej. W modlitwie kapłan mówi „ Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów”.

Mięso - symbol Baranka Paschalnego; „Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy”.

Sól – symbol ochrony od zepsucia.

Jajka – symbol nowego życia; „Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków”.

Zobacz galerię zdjęć

Wielki Piątek (2014-04-18)

Piękną pogodę dał nam Pan Jezus w Wielki Piątek na Drodze Krzyżowej w Odrzykoniu. Obeszliśmy centrum parafii , rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz dziękowaliśmy w roku kanonizacji za dar Papieża Polaka Jana Pawła II. W nabożeństwie wzięło udział - oprócz kapłanów i s. Katechetki Teresy - 157 osób.

Zobacz galerię zdjęć

pierwsza poprzednia 99 100 101 [102] 103 104 105 następna ostatnia (182)
  
Zakładki
KRONIKA PRAC REMONTOWYCH
RADA PARAFIALNA - Konto bankowe parafii
Akcja Katolicka
Apostolat MARGARETKA
Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
Duchowa Adopcja
Dziewczęca Służba Maryjna
Gwardia Kościelna
Lektorzy i Ministranci
Ochotnicza Straż Pożarna
Odrzykońska Orkiestra Dęta
Parafialny Zespół Charytatywny >Caritas <
Radakcja STYGMATU
Róże Różańcowe
Ruch Apostolstwa Młodzieży
Ruch Pomocników Matki Koscioła
Siostry Służebniczki Starowiejskie
Skrzynka modlitewna
Transmisje na żywo
 
Linki
www.przemyska.pl
www.katolik.pl
www.opoka.org.pl
www.naszdziennik.pl

Dzisiaj jest: 15-05-2025

Admin  Code by Marcin Gerlach